Short Term 12 (Film)

shortterm12movieShort Term 12 Türkiyede gösterime girmemiş, bu nedenle kıyıda köşede kalmış ancak yurt dışında birçok ödül almış bir film. İzleyenlerin ortak izlenimi ise -bizde de aynı hissi bıraktı-  “sıcacık bir film”.

Konu, çeşitli sebeplerle koruma altına alınmış ergenlerin kaldığı bir bakımevinde geçiyor. Bakımevinde görevli olan genç bir çift ve burada kalan gençlerin hayatına yakından bakıyoruz.

İzleyiciyi yormayan, keyifli, sakin ama sıkmayan bir anlatımı var. Çocuk ve ergenlerle çalışan ruh sağlığı uzmanları, sosyal hizmet uzmanları veya ergen anne babaları için çok da yararlı olabilecek diyaloglar ve çözümlemeler bulunuyor. Çok fazla detay verip filmin tadını bozmak istemem ama ahtapot hikayesi oldukça çarpıcıydı.

Salih Deniz

2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi, Klinik Sinirbilimler Anabilim Dalında tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi, Çocuk Gelişimi bölümünde ikinci lisans eğitimine devam etmektedir. Özel ve kamu kurumları olmak üzere, çeşitli eğitim kurumları, üniversite ve hastanelerde görevler almış, halen Bursa’da, çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında klinik çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir