2017 Üniversite Tercih Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevgili gençler ve değerli ebeveynler;

Üniversite tercih dönemi her yıl aileler ve öğrenciler için stresli geçen dönemlerdendir. Aileler ve gençler doğru tercih ve doğru sıralama yapabilmek için nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda sorunlar yaşamakta, kimi zaman doğru bilgiye ulaşmakta güçlük çekmekte ya da yanlış tercihler sonucu bir yıl süre kaybetmektedirler. Tüm bu kaygıları göz önünde bulundurarak tercih sürecindeki siz gençleri ve ailelerinizi bilgilendirmek için bu kitapçık oluşturulmuştur. Bu kitapçık 2 bölümden oluşmaktadır;

I. Bölümde 2017 Tercih dönemi ile ilgili sıkça sorulan sorulara yer verilmiştir.

II. Bölümde ise doğru bir tercih listesi oluşturmanın adımları anlatılmaktadır.

** Soru ve cevaplarla ilgili bilgiler 2017 ÖSYM sayfasındaki Tercih Kılavuzundan yararlanılarak oluşturulmuştur. Tercih Listesi oluşturma bölümündeki bilgiler ise,  tercih sürecinde danışmanlık hizmeti sunan bir uzman olarak kendi deneyimlerim ve bu alandaki diğer uzmanların görüşleri baz alınarak hazırlanmıştır. Kitapçıktaki bilgiler 2017 üniversite tercih süreci için geçerlidir. Tercih sürecinde yapılan değişikliklerden yazı sahibi sorumlu değildir. Olası değişikleri ÖSYM’nin sayfasından takip ediniz.

Söz konusu kitapçığı indirmek için tıklayın.

 

Aslı Deniz

2006 yılında Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. 2006-2016 yılları arasında, özel ve devlet okullarında okul psikolojik danışmanı olarak çalışmıştır. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2014 yılından bu yana Bursa’da psikoterapist / psikolojik danışman olarak ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir